Aktualności

Widzimy się po wakacjach!

Drodzy Studenci, za nami kolejny trudny rok pandemii. Pomimo, że spotkania koła miały wymiar zdalny, to jednak wciąż udało nam się wspólnie uczyć i edukować. Razem uczestniczyliśmy w szeregu spotkań oraz pracowaliśmy i rozwijaliśmy się naukowo. Działalność koła w roku akademickim 2020/2021 zwieńczyliśmy konferencją SIMC 2021, gdzie wygłaszaliśmy szereg prac, w tym prac związanych tematycznie z zagadnieniem COVID-19.

Żywimy nadzieję, iż od roku akademickiego 2021/2022 będziemy mogli spotykać się na żywo, a także, że będziemy mogli prowadzić badania naukowe bez ograniczeń epidemiologicznych. „Intensywna po godzinach” wróci do świata rzeczywistego. Dodatkowo rozpoczniemy serię „spotkań z biostatystyką”, gdzie wspólnie razem nauczymy się czytać, planować i rozumieć zagadnienia statystyczne w ramach badań naukowych.

Serdecznie zapraszamy do członkostwa w kole, no i…. widzimy się po wakacjach!

Widzimy się po wakacjach

Intensywna po godzinach

Od listopada 2020 roku, z inicjatywy Koła Naukowego realizowany jest projekt “Intensywna po godzinach”, mający wymiar ciekawych spotkań z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, który cieszy się niewiarygodną popularnością, zarówno wśród studentów, jak i lekarzy. Celem projektu jest szerzenie wiedzy na temat postępowania w najczęściej spotykanych stanach nagłych wśród studentów kierunków medycznych. Formuła spotkań obejmuje wprowadzający wykład teoretyczny, omówienie przypadku klinicznego oraz stanowiący podsumowanie quiz z nagrodami. W okresie poprzedzającym pandemię Covid-19, na auli uniwersyteckiej odbywały się spotkania dotyczące sepsy i niewydolności oddechowej, w których uczestniczyło kilkaset osób.

Ze względu na pandemię, od marca 2020 “Intensywna po godzinach” przeniosła się w świat cyfrowy i ma charakter filmów edukacyjnych w formie wywiadów z ekspertami na tematy związane z Covid-19.

 https://www.youtube.com/channel/UCeIBReYvKb84_klErOuLR9w

 

 

StRuNa

15 listopada 2020 roku, w ramach finałowej gali ogólnopolskiego konkursu StRuNa, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, opiekun SKN, prof. Łukasz J. Krzych otrzymał główną nagrodę w kategorii “Opiekun Naukowy Roku 2020”. Konkurs StRuNa jest jednym z najważniejszych ogólnopolskich konkursów dla młodych naukowców, stanowiący podsumowanie multidyscyplinarnej aktywności naukowej studenckich kół i innych organizacji naukowych w okresie roku akademickiego.

Dane kontaktowe

Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

ul. Medyków 14, 40-752 Katowice

tel. (32) 7894201

fax. (32) 789 42 03

 

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego SUM

ul. Medyków 14, 40-752 Katowice

tel. (32) 7894201

 

Klinika Kardioanestezjologii i Intensywnej Terapii

SPSK nr 5 Górnośląskie Centrum Medyczne im prof. L. Gieca SUM

ul. Ziołowa 45-47, 40-635 Katowice

tel. (32) 3598524